Üdvözöljük a XII. kerület alpolgármesterének blogján!

Váczi János feljegyzései filmekről, zenéről, sportról, politikáról és a hegyvidéki kerületben történő dolgokról szólnak. No, meg minden másról, amit érdekesnek talál arra, hogy írjon róla.

11/10/19 - 13:06

Dream bigger!

Ez a poszt kicsit hosszabb a szokásosnál. De érdemes elolvasni, sokat tanulhatunk belőle. A közelmúltban elhunyt Steve Jobs munkássága mindannyiunk életét meghatározta. Innovációi ma már meghatározók a számítógépek, a filmnézés, a zenehallgatás és a mobiltelefonok világában. Egy, a napokban megjelent írásban hét olyan mottót, vagy mondást emeltek ki az életéből, amelyek meghatározták sikereit:

1. „Csináld azt, amit szeretsz.” „Azok az emberek, akik szenvedéllyel dolgoznak, képesek megváltoztatni a világot.” Amikor egyszer megkérdezték tőle, hogy milyen tanácsot adna kezdő vállalkozóknak, azt válaszolta, hogy „bármilyen munkát vállaltam volna, akár takarító is lettem volna, mert csak az számít, hogy megtaláljam azt a feladatot, amelyet szenvedéllyel tudok csinálni.” A szenvedélyt tartotta a legfontosabb dolognak.
2. „Alakítsd egy kicsit a világegyetemet.” Jobs mindig is hitt a víziók erejében. Egyszer megkérdezte a Pepsi akkori elnökétől, John Scully-tól, hogy „az egész életedet egy cukros lötty értékesítésével akarod tölteni, vagy a világot szeretnéd megváltoztatni?” Az életben sosem szabad szem elől téveszteni a nagyobb célokat.
3. „Kapcsolj össze dolgokat.” Egyszer azt mondta, hogy a kreativitás nem más, mint dolgok összekapcsolása. Arra gondolt, hogy azok az emberek, akik különböző élettapasztalatokkal bírnak, olyan dolgokat is észrevesznek, amelyek mások figyelmét elkerüli. Egy időben kalligráfia-előadásokat hallgatott, aminek látszólag semmi értelme nem volt, egészen a Macintosh létrehozásának pillanatáig. Indiába és Ázsiába utazott, formatervezést és idegenforgalmat tanult. Nem érdemes burokban élni, az igazán érdekes dolog az, amikor különböző területek ötleteit kapcsoljuk össze.
4. „Ezer dologra kell nemet mondani.” Legalább annyira büszke volt arra, hogy mire mondott nemet, mint azokra az Apple-fejlesztésekre, amelyek megvalósultak. Amikor 1997-ben visszatért  a céghez, a 350-es termékskálát két év alatt tízre csökkentette. Erre azért volt szükség, hogy a legjobb fejlesztő csapat tudjon minden kiemelt terméken dolgozni. Meg kell tanulni nemet mondani.
5. „Hozz létre radikálisan új dolgokat.” A vevőszolgálat területén is maradandót alkotott. Amikor az Apple-boltok koncepcióját kitalálta, azt mondta, hogy ez azért lesz más, mert ezek az üzletek tényleg színesebbé teszik az emberek életét. Itt ugyanis minden arról szól, hogy érzelmi kötődés alakuljon ki a vásárló és az Apple termékei között. Érdemes elgondolkodni, hogy a saját munkánkban vajon így közelítjük-e meg azokat, akikért dolgozunk?
6. „Mondd el a számodra fontos üzenetet.” Megszülethetnek ugyan a legjobb ötletek, de ha valaki nem tud kommunikálni, sehova sem jut velük. Jobs az üzleti világ legzseniálisabb előadója volt. Nemcsak megtartott egy előadást, hanem informált, tudást adott, inspirált és egyben szórakoztatott is minden előadásával.
7. „Álmokat adjál, ne csak egy terméket.” Sikerének titka az volt, hogy ismerte a vásárlóit. Tudta, hogy ha túl bonyolultak a termékek, az emberek elvesztik az érdeklődésüket. Ezért van csak egy gomb az iPad-en, amely annyira egyszerű, hogy egy kétéves is tudja használni. Az embereket nem a termékek érdeklik. Saját magukkal vannak elfoglalva, a reményeik, az ambícióik a legfontosabbak számunkra. Jobs megtanította nekünk, hogy ha a vásárlóknak segítünk a vágyaik és álmaik elérésében, akkor mellettünk maradnak. A legjobb példa gondolkodására talán az, amikor egyszer a Disney-bolthálózat vezetője felhívta, hogy milyen módon tegye sikeresebbé az üzletláncot. A válasz tömör volt és velős: „Dream bigger!”

Címkék: apple facebook steve jobs

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://vaczijanos.blog.hu/api/trackback/id/tr583314322

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása